V Havlíčkově Brodě došlo k brutálnímu napadení! Oběť zůstala bezvládně ležet

8.8.2022
Redakce

Policie obvinila třiačtyřicetiletého muže z pokusu vraždy v Havlíčkově Brodě. V pátek brutálně napadl šestatřicetiletého muže, který byl s vážným zraněním v ohrožení života převezen do brněnské nemocnice. Policie útočníka na místě zadržela o den později ho obvinila. Od neděle je ve vazební věznici v Brně. Hrozí mu trest vězení od deseti do 18 let.

O konfliktu mezi muži se policie dozvěděla v pátek ráno na lince 158. „Útočník zaútočil na svoji oběť velice brutálním způsobem nejdříve uvnitř garáže, kam pachatel neoprávněné vnikl. Napadený a velmi vážně zraněný muž se dostal s garáže ven na ulici, kde brutální útok, vedený zejména do oblasti hlavy, pokračoval. Když napadený šestatřicetiletý muž upadl na zem a zůstal ležet na chodníku, útočník pokračoval v napadání a do jeho bezvládného těla ještě kopal,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Útočník podle policie nebyl opilý, motivem útoku byly zřejmě osobní partnerské vztahy. Vedle pokusu vraždy čelí muž také obvinění z trestného činu porušování domovní svobody. V neděli Okresní soud v Havlíčkově Brodě rozhodl, že bude stíhán vazebně.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte