V Horažďovicích vyroste nový dům pro seniory, postaví ho soukromý investor

15.9.2021
Andrea Jančová

Třípatrová budova vznikne na volných městských pozemcích v zadní části areálu, v němž je krajská nemocnice s Léčebnou dlouhodobě nemocných. „Myslím, že ta symbióza bude fungovat, protože nemocnice má teď problémy se sociálními lůžky a ti lidé, kteří na nich leží, by mohli být v novém domově,“ uvedl starosta Michael Forman (ObčanéHD). Bude tam zhruba 80 lůžek pro seniory vyžadující zvláštní režim, tedy s Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence, kterých přibývá. Zbytek budou běžná seniorská lůžka.

„Zařízení v oblasti pobytových sociálních služeb nám v Horažďovicích a okolí dlouhodobě chybí,“ uvedla místostarostka Hana Kalná (ObčanéHD).

„Specifické pro Horažďovice bude uspořádání formou domácností, kde společný prostor obývá skupina klientů, kteří se navzájem znají,“ uvedla jednatelka společnosti SeneCura Dita Chrastilová. V SeniorCentru bude i kaple, kadeřník, wellness a fitness centrum, terapeutická zahrada a společné terasy. Vše bude přístupné i pro seniory, kteří tady nebudou bydlet.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte