V hotelových pokojích bydlel na úkor firem. Teď je muž ve vazbě

6.2.2023
Simona Knotková

Čtyřiatřicetiletý muž, který podle policie bydlel v hotelech po celé ČR na úkor podvedené firmy, skončil ve vazbě, soud o ní rozhodl v neděli. Muž je podle kriminalistů podezřelý i z podvodů na internetu. Policie ho spojuje s bezmála 250 případy podvodů se škodou více než půl milionu korun. Vyhlásila po něm pátrání minulý čtvrtek, o den později ho zadržela v jednom z pražských hotelů.

„Po zveřejnění byl hledaný muž v pátek 3. února 2023 vypátrán v jednom z pražských hotelů. Soudce v neděli rozhodl o jeho vzetí do vazby. Policie děkuje za spolupráci,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Muž podle policie hotely oslovoval s požadavkem na opakované ubytování. Poskytnuté služby podmiňoval vystavením faktury a jejím následným proplacením ve stanoveném termínu. Poté zaslal elektronickou objednávku jménem firmy, která o jeho počínání neměla tušení. „Jakmile se přiblíží splatnost první faktury, přesně podle plánu pobyt v hotelu ukončí. Následně zamíří do jiného hotelu, kde se prezentuje navlas stejně,“ uvedl při zveřejnění výzvy Malášek.

Takto se muž ve druhé polovině loňského roku podle kriminalistů ubytoval v několika hotelech v Brně, Pardubicích, Hradci Králové či Jihlavě. Mluvčí uvedl, že si muž ani nedělá velké starosti s krytím své nezákonné činnosti. „Dokonce se bez jakýchkoliv okolků ubytovává pod svým pravým jménem,“ dodal Malášek.

Dotyčný má podle policie nemalé zkušenosti i s podvody. V minulých měsících inzeroval na internetových portálech různé zboží. „Dopředu si nechal zaplatit, zboží ale nedodal a s kupujícími přestal komunikovat. Zatím se mu podařilo prokázat téměř 250 případů se škodou více než půl milionu korun,“ uvedl policejní mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte