V Hradci Králové stojí dva vánoční stromy, slavnostní rozsvěcení kvůli covidu ale nebude

24.11.2021
Redakce

Pracovníci Technických služeb Hradce Králové včera ve městě postupně vztyčili dva vánoční stromy. Na neděli plánované slavnostní rozsvícení s kulturním programem však kvůli sílící epidemii koronaviru nebude. Stromy se rozsvítí současně s rozsvícením veřejného osvětlení. ČTK to řekl jednatel městské Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc.

Vánoční trhy plánované na Velké náměstí od 10. do 22. prosince hradecká radnice zatím neruší. Budou však bez kulturního programu. Zrušeny budou také adventní programy o prvním prosincovém víkendu. Konat se nebude ani tradiční novoroční ohňostroj na Velkém náměstí. Kvůli epidemii byl ohňostroj zrušen i letošního 1. ledna.

První vánoční strom usadili pracovníci technických služeb na historickém Velkém náměstí. Jde o patnáctimetrovou jedli bělokorou, kterou městu věnovala dárkyně z Černožic. Druhým stromem je téměř 20 metrů vysoký smrk ztepilý z městských lesů, který dělníci ukotvili na Masarykově náměstí.

Již v říjnu začali pracovníci technických služeb po Hradci Králové instalovat vánoční výzdobu a osvětlení. Kromě dvou dovezených smrků na Velkém a Masarykově náměstí bude po celém městě ozdobeno dalších 34 vzrostlých stromů. „Novinkou pro letošní svátky je rozšíření vánoční výzdoby na Velkém náměstí. Po obvodu části náměstí budou nové jednotné symboly,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek. Celkem instalace a provoz výzdoby město přijde na více než 700 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte