V jižních Čechách se tvoří náledí. Silnice jsou s opatrností sjízdné

18.1.2022
Jiří Bydžovský

Kvůli náledí a sněhu vyjelo dnes na ránem na jihu Čech 156 sypačů. Silnice, kde se tvořilo náledí, jsou teď kryté posypem a sjízdné se zvýšenou opatrností. Podle meteorologů bude dnes v jižních Čechách oblačno až polojasno, nejvyšší teploty od jednoho do čtyř stupňů. Náledí se může tvořit ještě ráno.

Silničáři upravovali silnice od jedné hodiny ranní až do půl čtvrté. „Přes noc jsme vyjížděli ve všech okresech. Tvořilo se náledí, bylo minus pět až nula. Nový sníh se ujezdil, sněžilo, pak to namrzalo. Teď je to kryté posypem, zvýšená opatrnost je na místě,“ řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Soňa Abrahámová..

V noci na dnešek klesly teploty nejníže k minus osmi stupňům Celsia, ve Volarech na Prachaticku, jak řekla Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V kraji bude dnes podle meteorologů nejdřív skoro jasno. Přes den pak většinou oblačno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od jednoho do čtyř stupňů, na horách minus tři až nula. Ráno se ještě může místy tvořit náledí. Teploty od minus čtyř až k minus sedmi čekají meteorologové i v noci na středu.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte