V Karlových Varech bude mít premiéru film o vraždě novináře Jána Kuciaka

5.7.2022
Roman Kořinek

Dnešním den se karlovarský festival dostává do své druhé poloviny, stejně tak je tomu v případě projekcí v hlavní soutěži. Ve Velkém sále hotel Thermal bude mít večer světovou premiéru izraelský film Amerika. Ještě předtím uvedou tvůrci premiéru filmu Kuciak: vražda novináře, který o případu nájemné vraždy slovenského novináře natočil v česko-dánsko-americké koprodukci Američan Matt Sarnecki. Dnešní projekci budou přítomni i rodiče Jána Kuciaka.

Režisérem filmu Amerika je Ofir Raul Graizer, tvůrce karlovarským divákům známý svým melodramatem Cukrář. Podle programového ředitele festivalu Karla Ocha Cukrář při svém uvedení na festivalu před několika lety zažil snad nejdelší potlesk za dobu trvání přehlídky. Amerika je také rozmáchlým melodramatem, specifickým milostným trojúhelníkem, z nichž jeden není v příběhu přítomen.

V noci bude mít premiéru film režiséra Adama Sedláka Banger. Sedlák se na festival vrací a po minimalistickém dramatu Domestik přichází se zběsilou adrenalinovou jízdou noční Prahou, plnou rapu a drog. Film natočený výhradně na iPhone nabízí sondu do života současné mládeže a přináší dosud nejvýraznější roli Adama Mišíka, uvádějí pořadatelé.

Zdroj: kviff/čtk

 Nepřehlédněte