V Malostranské besedě se zase hraje. Trefíte tam ještě?

21.6.2021
Fefík

A začneme hned dneškem.

V akustickém triu se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vladimír Merta) a fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym představí Honza Hrubý, matador českého bigbítu, průřez svou bohatou kariérou – mišíkovky, mertovky, instrumentálky… anebo třeba irské balady v uhrančivém podání Barryho nebo autorské písně Fencla. Barevný koncert plný překvapení a nestárnoucích písní (Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog) je provázaný smyčcovými tahy nezmara a sedmdesátníka Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem…

Úterý 22. června

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.

Čtvrtek 24. června

Pražská rocková skupina Bílá nemoc byla založena v r. 1990 jako elektrifikovaný nástupce úspěšné folkové Bonsaje. Dnes má tedy stále v repertoáru jemné folkrockové balady, ale na druhé straně už také nefalšované bigbítové vypalovačky. inu, páni doktoři si teď potřebují odfrknout a na pódiu se pořádně vydovádět.

Pasta Oner vystavuje Ježíše, Coca Colu i Marilyn Monroe. A má velkou trému!

Pátek 25. června

Na programu je Pocta Zuzaně Navarové. Účinkují Markéta Burešová a Mário Bihári a taky  Petra Bílková a Ivo Sedláček.

A příští týden?

Alespoň jeden tip. V úterý 29. června se do Prahy dovalí Roman Dragoun. Ten už mnoho let patří k legendám domácí rockové hudby. Poprvé se posluchačům představil začátkem 80. let na albu „Třetí kniha džunglí“ skupiny PROGRES 2. Poté se stal lídrem kapely FUTURUM, v jejíž znovu obnovené sestavě působí i dnes. Hrál také s Michalem Pavlíčkem ve skupině Stromboli, které pomohl vytvořit album „Shut Down“. V poslední době se Dragounova hudební kariéra dělí na sólovou dráhu a působení ve formacích T4, FUTURUM, PROGRES 2 nebo HIS ANGELS.

Zdroj: vzNepřehlédněte