• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V Mostě chtějí kandidáti postupující do druhého kola apelovat na voliče

  25.9.2022
  Doris Drienová

  Apelovat na voliče, aby přišli hlasovat ve druhém kole senátních voleb na Mostecku, chtějí oba postupující kandidáti. Rozhodovat bude podle nich každý hlas. Současná senátorka Alena Dernerová (SD-SN) i primátor Jan Paparega (ProMOST) chtějí oslovit co nejširší okruh lidí. Ve druhém kole bývá volební účast ve volbách do horní komory tradičně nízká. V prvním kole činila účast na Mostecku 32,34 procenta hlasů po sečtení 98,39 procenta okrsků.

  Dernerová má za sebou v Senátu dvě volební období. V prvním kole nyní získala 31,29 procenta hlasů. „Jsem moc ráda, že jsem se dostala do druhého kola. Myslím, že je to velký úspěch,“ řekla. Podle ní nebylo možné dopředu odhadnout, jak volby dopadnou. „Představovala jsem si, že to bude těsné a je to tak,“ uvedla. Paparega obdržel 31,37 procenta. „Je důležité, aby lidé k volbám přišli. Určitě budeme chtít voliče oslovit,“ uvedla. „Bude to o každém hlasu,“ dodala.

  Hnutí ProMOST očekávalo, že se bude konat druhé kolo voleb. „Otázkou bylo, kdo do něj postoupí. Výsledek nás mile překvapil. Budeme se snažit oslovit co nejširší okruh lidí tak, abychom byli úspěšní i ve druhém kole,“ řekl Paparega. Požádat chce voliče, aby přišli do druhého kola. „Paní doktorka Dernerová je kvalitní soupeř. Věřím, že si to čestně rozdáme ve druhém kole,“ dodal.

  Třetí skončila Ivana Turková z SPD se ziskem 24,06 procenta hlasů. Čtvrtá se ziskem 12,21 procenta hlasů je Hana Aulická Jírovcová (NK). „Upřímně jsem si myslela, že výsledek bude jiný. Nečekala jsem, že úspěch paní Dernerové bude takový, je to pro mě překvapení,“ řekla. „Za dvě volební období její působení v horní komoře nebylo takové, jaké bych pro náš region očekávala, proto jsem šla do voleb,“ uvedla Aulická, která byla poslankyní za KSČM. Veřejnou podporu Dernerové podle svých slov nevyjádří. Jestli tak učiní vůči Paparegovi, si podle svých slov rozmyslí.

  Na Mostecku kandidoval ještě Michal Moravec (ND), získal 1,05 procenta hlasů.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte