• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Motole budou opět promovat čtyřnozí asistenti

  12.9.2022
  Renata Říhová

  V Motole budou opět promovat čtyřnozí asistenti

  Slavnostní předání nově vycvičených asistenčních psů se uskuteční u příležitosti jubilejního dvacátého Super dne. Akce se bude konat v sobotu 17. září od 9.30 hodin v motolském výcvikovém areálu organizace Helppes v Motole, blízko zastávky tramvaje Hotel Golf.

  Slavnostní promoce čtyřnohých absolventů akademie Helppes je tradičně spojena s předáním psů jejich držitelům, lidem s postižením. Sobotní akce se zúčastní nejen fanoušci, sponzoři a podporovatelé organizace, ale i celá řada osob s postižením, kterým Helppes za dobu svého fungování pomohl.

  Lidé s postižením si převezmou své psí anděly z rukou patronů, kteří projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách podpoří svým benefičním vystoupením. Patronaci přislíbilo mnoho známých osobností, které organizaci Helppes dlouhodobě podporují – Jaroslav Břeský, Alice Bonde, Jan Burian, Anička Fialová, Iva Frühlingová, Heidi Janků, Jakub Kohák, Mirek Konvalina, Marta Kubišová, Lenny, Adam Mišík, Bára Nesvadbová, Peter Pecha, Milan Peroutka, Patricie Pagáčová, Pavel Roth, Viktor Sodoma, Jana Stryková, Leona Šenková, V-Rock a Katka Žbirková.

  Akcí bude provázet moderátorská trojice Patricie Pagáčová, Mirek Konvalina a Milan Peroutka. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky dovedností psích pomocníků v tradičním i netradičním pojetí. Celá akce se bude konat pod širým nebem, a to za každého počasí. Návštěvníci by proto měli zvolit vhodné oblečení a obuv, aby si akci mohli užít.

  Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Helppes, jako první organizace nejen v České republice, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.

  Zdroj: Helppes


  Témata:

  Nepřehlédněte