V nakladatelství se ztrácely knihy, škoda je více než sto tisíc

15.4.2022
Jaroslav Svoboda

Kriminalisté z rakovnického oddělení hospodářské kriminality odhalili pachatele krádeže v jedné z firem. Nějakou dobu se totiž ze skladu novostrašeckého nakladatelství ztrácelo zboží, a že se nejednalo o nějakou zanedbatelnou událost, hovoří i celková škoda, která se vyšplhala na více jak sto tisíc korun.

Kriminalistům se však celou krádež podařilo objasnit, krádeže se totiž dopouštěli dva zaměstnanci zmíněného nakladatelství. Policejní komisařka tak zahájila trestní stíhání proti dvěma mužům ve věku 24 a 35 let, které obvinila z pokračujícího trestného činu krádeže. Oběma teď hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

„Tohoto trestného činu se dopustili tím, že od listopadu 2019 do dubna 2020 společně, jako zaměstnanci firmy, postupně v několika případech odcizili nejméně 346 kusů nosičů, konkrétně CD a blu-ray disky s různými filmovými a hudebními tituly v celkové hodnotě okolo 80 tisíc korun. K odcizení zboží docházelo tak, že 35letý muž shromáždil disky v hale skladu a poté je jeho 24letý spolupracovník schoval do batohu a v něm je při odchodu z pracoviště pronesl vrátnicí z objektu ven. Poté ukradené disky prodávali v jednom z pražských bazarů nebo prostřednictvím inzerátů na sociální sítí či na inzertním portálu. Získané finanční prostředky si mezi sebou rozdělili rovným dílem,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podvodní bankéři stále útočí, žena z Chomutovska tak přišla o desítky tisíc

Tím ale jejich činnost ani zdaleka nekončila. „V dalším období, od května do listopadu 2020, čtyřiadvacetiletý obviněný v několika případech postupně kradl ze skladu kromě disků nejméně 70 kusů komiksových knih s různými tituly v hodnotě okolo 40 tisíc korun a dále pak asi 60 balíčků sběratelských karet Pokémon v částce pohybující se kolem 30 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Oběma obviněným tak teď hrozí v případě odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi. Pětatřicetiletý muž byl navíc už v posledních třech letech pravomocně odsouzen pro pokračující krádeže a zpronevěru.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte