V Obecnici se zápasilo s drakem

18.3.2022
Martin Solar

V řadě obcí našeho regionu se obyvatelé věnují rozvoji tradic, které nám zachovali naši předkové.

Patří mezi ně i Obecnice, ležící na hranicích Chráněné krajinné oblasti Brdy. V sobotu 5. března se zde uskutečnila tradiční oslava masopustu. Pokaždé je tato akce věnována nějakému jinému tématu. V nedávné minulosti se jednalo například o výlet mezi indiány nebo do říše pohádek. Tentokrát byl součástí programu boj s drakem Virákem.

Na akci se podíleli kromě Obecního úřadu Obecnice i členové Divadelního souboru Skalka, Sboru dobrovolných hasičů, Českého červeného kříže, Mateřské školy a Masarykovy základní školy. Svými mnohdy velmi zajímavými nápady se přidali i ostatní obyvatelé obce.

FOTO: V Obecnici se zápasilo s drakem

V Obecnici se zápasilo s drakem - V Obecnici se zápasilo s drakemV Obecnici se zápasilo s drakem - V Obecnici se zápasilo s drakemV Obecnici se zápasilo s drakem - V Obecnici se zápasilo s drakemV Obecnici se zápasilo s drakem - V Obecnici se zápasilo s drakem

Celá akce byla zahájena u Staročeské hospody. Zde předal starosta Josef Karas pořadatelům symbol obecního práva a společně s králem a jeho rádcem se postavil do čela průvodu, který se vydal na pochod směrem ke sportovnímu areálu Slavoje Obecnice. Následovala Toulavá kapela a za ní nejprve maskovaní a poté i ostatní účastníci oslav. Na prostranství před fotbalovým hřištěm pokračoval další krátký program, jehož hlavním bodem byl boj se symbolickým drakem. Nejprve se do zápasu vrhali postupně zdatní rytíři, a když nebyli úspěšní, byly vyzvány děti, aby jim pomohly. Ty se na draka vrhly a brzy dosáhly vítězství, za což se dočkaly zasloužené sladké odměny od pořadatelů.

Pro děti i dospělé účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení, a na závěr připraveného programu si někteří z nich mohli vypustit lampionky štěstí. Zábava však pokračovala dál.

Miroslav MaršálekNepřehlédněte