• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V oběhu jsou falešné vstupenky na hokej. Možná je máte doma i vy

  16.5.2024
  Simona Knotková

  Policie vypátrala a obvinila muže, který podle ní padělal vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Čtyřiatřicetiletý muž z Pelhřimovska pěti poškozeným prodal padělky za 600 000 korun.

  V tiskové zprávě to ve čtvrtek sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Podle detektivů bude podvedených lidí mnohem více, někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát, uvedli kriminalisté.

  „Případ je velmi rozsáhlý zejména počtem poškozených a podvedených osob, proto bude pro naše kriminalisty časově i procesně velmi náročné kontaktovat všechny poškozené osoby a zadokumentovat všechny spáchané skutky,“ uvedl zástupce ředitele územního odboru Pelhřimov Luboš Jakoubek.

  Kriminalisté při prověřování tohoto případu měli podle mluvčí podezření, že tento muž falšoval a prodával nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na letošní mistrovství Evropy ve fotbale, které se teprve bude konat v červnu v Německu.

  Zadokumentovat se zatím podařilo pět poškozených, kterým obviněný způsobil škodu za téměř 600 000 korun. „Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř 490 000 korun. Tyto vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé,“ podotkla mluvčí. Padělky všech vstupenek, které muž prodával, mají stejný QR kód a čárový kód.

  Muž začal podle kriminalistů trestnou činnost již koncem listopadu loňského roku, když prostřednictvím sociálních sítí, případně jiným způsobem, nabízel prodej vstupenek na mistrovství světa v ledním hokeji, případně vstupenek na jiná sportovní utkání, a nechal si posílat peníze na bankovní účet. „Místo skutečných vstupenek, které neměl k dispozici, zasílal zájemcům padělky, které sám vyráběl. Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky,“ uvedla mluvčí.

  Obviněný je stíhán na svobodě, k trestné činnosti doznal, získané peníze podle mluvčí většinou použil na sázky v sázkové kanceláři.

  Policie doporučuje lidem, kteří si kupovali vstupenky mimo oficiální místa prodejů, aby si vstupenky zkontrolovali ještě předtím, než na zápasy vyjedou. Platí to jak pro utkání MS v hokeji, tak pro červnové ME ve fotbale v Německu. „Pokud budou mít lidé jakékoliv podezření, že si zakoupili padělky vstupenek, mohou se s oznámením obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky. Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu,“ dodala Čírtková.

  Hokejový šampionát v Česku začal v pátek 10. května, zakončí ho zápasy o medaile v neděli 26. května. Za první čtyři dny šampionátu policie zaznamenala tři stovky falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek na zápasy.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte