V Ostravě se srazilo auto s tramvají. Řidičku museli vyprošťovat

17.3.2023
Simona Knotková

Tramvajovou dopravu v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih v pátek ráno na necelé dvě hodiny zkomplikovala srážka osobního automobilu s tramvají. Řidička osobního vozidla záchranáři převezli do nemocnice, z automobilu ji museli vyprostit hasiči. Cestující v tramvaji nebyli zraněni. Informovaly o tom policejní mluvčí Eva Michalíková a mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Nehoda se stala okolo 08:00 v části Výškovice. Řidička osobního vozidla jela po Výškovické ulici, odbočovala vlevo na Srbskou ulici a střetla se s projíždějící tramvají. Tramvajová doprava směrem na konečnou stanici tak musela být dočasně uzavřená.

„Po vyproštění byla řidička ročník 1978 předána do rukou zdravotníků a převezena do nemocničního zařízení. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku jak řidičce, tak řidiči tramvaje, v obou případech s negativním výsledkem. V současné době je tramvajová doprava plně průjezdná. Místem však doporučujeme nadále projíždět s opatrností, a to z důvodu probíhajícího dokumentování nehody,“ uvedla před 10:00 Michalíková.

Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte