Srážka dvou tramvají v úterý výrazně komplikuje veřejnou dopravu v Ostravě. Nehoda se obešla bez zranění. Tramvaje ale nejezdí z centra města směrem do Vítkovic ani do nejlidnatějšího obvodu Ostrava-Jih. Na svých stránkách to oznámil Dopravní podnik Ostrava (DPO).
Situace pro cestující v Ostravě je nyní o to složitější, že už několik týdnů kvůli modernizaci tramvajové trati v ulici 28. října nejezdí tramvaje ani přes Mariánské Hory.
Mluvčí hasičů Kamila Langerová uvedla, že tramvaje do sebe narazily zezadu. Obě soupravy vykolejily. Zasahují tam hasiči.
DPO sdělil, že z vítkovického Mírového náměstí do centra k Elektře a zpět jezdí náhradní autobusová doprava. „Tramvaje v centru města jsou odkloněny na Hranečník. Tramvaje jedoucí do centra města z Jihu jsou odkloněny na Nádraží Vítkovice, respektive dále na Mírové a Mariánské náměstí. Tramvaje z Poruby jsou odkloněny na Jih, respektive linka 9 okruhem přes Mírové a Mariánské náměstí zpět do Poruby,“ uvedl DPO.
Zdroj: ČTK

















