V Ostrově začal 53. ročník filmového festivalu Oty Hofmana, zájem je velký

17.9.2021
Roman Kořinek

„V dopoledních hodinách chodí školy na semináře, workshopy a na soutěžní promítání. Letos se zapojily dvě místní základní školy, speciální škola i střední průmyslová a okolní školy z Perninku či Abertam. Odpoledne pak chodí děti s rodiči nebo i samostatně,“ řekl ředitel Domu kultury Ostrov Lukáš Lerch.

O promítání i doprovodný program byl hned první den z řad škol i veřejnosti velký zájem. První den nabídl dva soutěžní filmy, a to pohádku Princezna zakletá v čase a rodinný film Tady hlídáme my, po kterém následovala autogramiáda s představiteli snímku. Zájem byl i o divadelní pohádku O budulínkovi v šapitó na náměstí před domem kultury, na kterou se přišlo podívat přes dvacet lidí.

Festival se loni kvůli protikoronavirovým opatřením konal pouze v minimální podobě bez soutěžní části. Letošní program navrhli pořadatelé tak, aby se děti ve vnitřních prostorech co nejméně potkávaly. „Jednotlivé školy se vůbec nepotkávají, je vždy jedno promítání pro jednu školu, jsou i oddělené vstupy a východy a mezi těmi představeními je vždy mezera, aby se nepotkávaly ani na chodbě,“ doplnil ředitel.

Podmínkou pro vstup na vnitřní akce je prokázání bezinfekčnosti, čili očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo testování, a ochrana nosu a úst. S dodržováním opatření, na které dohlížejí pracovníci festivalu, podle ředitele není problém. Jednotlivé místnosti včetně kinosálů pracovníci pravidelně dezinfikují speciálním přístrojem, k dispozici jsou i stojany s dezinfekcí.

Zdroj: čtkNepřehlédněte