V Plzeňském kraji se rozjíždí první vlek. Provoz zahajují železnorudské Samoty

3.12.2021
Andrea Jančová

V Plzeňském kraji dnes zahájí provoz první lyžařský areál. Večerní lyžování odstartují jako první v Plzeňském kraji železnorudské Samoty. Lyžovat se bude zatím jen na 400 metrů dlouhém kopci ve spodní části areálu s vlekem. Tříhodinové večerní lyžování začne v 18:00 a vleky tu pojedou i celý víkend.

„Na kopci máme 40 až 50 centimetrů technického i přírodního sněhu. Nahoře lyžovat ještě nejde,“ uvedl Jaroslav Lučan z areálu. Podle něj se Samoty povedlo za pět nocí zasněžit a podklad je kvalitní. „Počátkem týdne něco připadlo, ale pak ve středu pršelo. Není to na nějaké závodění, ale bude to dobré, určitě to potěší,“ řekl.

„Jestli vydrží počasí, tak plánujeme zahájení zimní sezony příští pátek 10. prosince,“ řekl Karel Samec, mediální zástupce Ski&Bike Špičák, největšího lyžařského areálu Plzeňského kraje. Druhé největší středisko Nad Nádražím – Belveder v Železné Rudě chce zahájit také příští pátek večerním lyžováním, které plánuje prodloužit na celý víkend.

Podle starosty Železné Rudy Filipa Smoly jiné vleky v oblasti o víkendu nepojedou. Denní i noční teploty jsou tam mírně pod nulou, což má vydržet i přes víkend.

Zdroj :vz/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte