V Plzni vzniká další očkovací místo. Pro zájemce bez registrace se otevře v pondělí

26.11.2021
Andrea Jančová

Také Plzeňský kraj eviduje rostoucí zájem očkování. Proto v Plzni, v bývalém obchodním domě Prior, otevírá na prostoru 600 m2 další očkovací místo bez registrace. Denní kapacita centra bude až 800 osob. Provoz centra bude zahájen v pondělí 29. listopadu v 9 hodin.

V současné době je Plzeňský kraj jedním z těch, kde očkování probíhá velmi rychle. Denní kapacita všech očkovacích míst je více než 3 800 osob denně. S novými nařízeními vlády ale roste zájem o očkování všemi schválenými vakcínami, proto se Plzeňský kraj rozhodl připravit na větší počty zájemců.

Nové očkovací místo se intenzivně buduje ve 2. patře bývalého obchodního domu Prior v centru Plzně na Americké třídě. Prostory nabídnou kapacitu očkování až 800 osob denně. Provoz od 8 do 16 hodin bude zajišťovat EUC Klinika Plzeň, která dosud očkuje denně na své nedaleké poliklinice na Denisově nábřeží, ve vybraných dnech pak ve Stříbře a Kralovicích.

„Hledali jsme především vhodný, zastřešený prostor, který s ohledem na námi požadovaný komfort pro očkované i personál nabídne dostatečné zázemí. Poloha očkovacího centra je strategicky výhodná. Je v blízkosti vlakového a autobusového nádraží, zastávek městské hromadné dopravy a lze zde i snadno zaparkovat. Otevřením očkovacího místa bez registrace zároveň také zabráníme tlaku na stávající centra, která by musela velmi komplikovaně navyšovat své kapacity,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Zdroj :vz/TZ PK


Témata:

Nepřehlédněte