V Plzni začaly adventní trhy, město opět ruší slavnostní rozsvícení vánočního stromu

24.11.2021
Andrea Jančová

Na plzeňském náměstí Republiky včera začaly měsíční adventní trhy, letošní novinkou je tady velké ruské kolo. Město Plzeň ale s ohledem na platná vládní opatření a nepříznivou epidemiologickou situaci ruší program slavnostního rozsvícení vánočního stromu, který připravila na odpoledne první adventní neděle. 

Na náměstí tak nebude plzeňská radnice nic organizovat. Místo toho zve Plzeňany ke sledování náhradního programu na facebookových stránkách města. Vysílání začne 28. listopadu v 17:30 hodin, zazní vánoční program v podání souboru Plzeňský MLS – malý lidový soubor, vánoční strom  rozsvítí primátor Plzně Martin Baxa a biskup plzeňský Tomáš Holub.

„Bohužel se nám opakuje situace z loňska a velmi mě mrzí, že i letos budeme o klasické a Plzeňany tolik oblíbené rozsvícení stromku za účasti tisíců lidí ochuzeni. Nicméně věřím, že si všichni najdeme chvilku a zasedneme v neděli u obrazovek vedle svých blízkých a alespoň takto budeme symbolicky u rozsvícení a zahájení adventu,“ uvedl primátor.

Za svůj vánoční strom letos Plzeň zvolila 15 metrů vysokou jedli obrovskou a dovezla ji až z obce Zahrádka nedaleko Teplé v Karlovarském kraji. Tento druh stromu má Plzeň jako vánoční strom vůbec poprvé, jedinečný je proto, že ho lidé běžně v lesích neuvidí, vysazuje se hlavně v parcích. Městu ho darovali manželé Křížovi, kteří jej vysadili na své zahradě před čtyřiceti lety.

Zdroj : vz


Témata:

Nepřehlédněte