V Plzni začíná Sportmanie! Představí se desítky sportů a zdejších klubů

19.8.2022
Andrea Jančová

Již tuto sobotu 20. srpna odstartuje v nových prostorách Škoda sport parku v městské části Slovany Sportmanie Plzeň 2022. Program je od úvodního dne nabitý sportovními hvězdami, autogramiádami, soutěžemi, besedami a také představením jednotlivých sportů a sportovních klubů.

Areál se pro veřejnost otevře už v 10 hodin dopoledne, i když samotné slavnostní zahájení začíná v 17 hodin. Jeho součástí bude velká exhibice ve freestyle cyklistice a skateboardu, pěnová party a také poděkování za skvělou reprezentaci plzeňským medailistům z letošní Olympiády dětí a mládeže.

Pro parkování návštěvníků bude vymezena obslužná komunikace nad vodárnou, parkoviště v areálu DEPO2015 a po oba víkendy Sportmanie i jeden jízdní pruh Malostranské ulice. Vzhledem k omezenému počtu parkovacích míst doporučují pořadatelé využít k dopravě na Sportmanii služby městské hromadné dopravy. Organizátoři zároveň připomínají, že vzhledem k přípravě a stavbě sportovních stanovišť bude dnes ve středu 17. srpna od 15:30 hodin uzavřena in-line dráha a ve čtvrtek a v pátek 18. a 19. srpna bude Škoda sport park mimo provoz.

Největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni potrvá do neděle 28. srpna. Děti, mládež i dospělí si při ní mohou na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně a Plzeňského kraje vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne 44 většinou sportovních, ale i zábavných stanovišť. Děti do 15 let budou opět sbírat QR kódy do speciální aplikace a následně je měnit za bronzové, stříbrné a zlaté medaile. Aplikaci je možné si stáhnout zdarma již nyní, odkaz na aplikaci stejně jako podrobný program, mapu areálu, seznam stanovišť a všechny další informace naleznete na stránce Spormanie Plzeň.

Program na hlavním pódiu na jednotlivé dny nabízí každou čtvrthodinu představení některého z klubů včetně ukázek sportovních aktivit a vždy 15 minut před celou hodinou jsou připraveny jednoduché soutěže o ceny.

Vstup na akci je zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin, pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 28. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin. A právě poslední neděli bude od 13 hodin na Sportmanii k vidění pohár za vítězství ve fotbalové Fortuna lize, se kterým se přijdou pochlubit hráči FC Viktorie Plzeň bojující o účast v základní skupině Ligy mistrů.

Zdroj :vz, TZ SportmanieNepřehlédněte