V policejní síti uvízli další čtyři dealeři pervitinu ze Sokolovska

21.9.2022
Roman Kořinek

Kriminalisté i nadále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou v Karlovarském kraji. Důkazem toho je další zátah na drogové dealery na Sokolovsku. K realizaci akce došlo ve čtvrtek 15. září letošního roku na několika místech v Sokolově a v Bukovanech. Podle policejní mluvčí Kateřiny Peškové zadrželi sokolovští kriminalisté ve spolupráci s krajskými kriminalisty šest osob.

„Při následných domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor zajistili finanční prostředky bezmála ve výši 500 000 Kč, téměř 400 gramů bílé krystalické látky předběžně vyhodnocené jako pervitin, osobní vozidlo a také byt. Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání 35letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zároveň zahájili trestní stíhání dalších tří osob ve věku 20, 25 a 26 let, které obvinili ze spáchání přečinu  nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ říká policejní mluvčí.

Obviněný pětatřicetiletý muž z Bukovan se výše popsaného jednání dopustil ve velkém rozsahu. Drogu pervitin prodával nejméně od roku 2017 a to na různých místech v Karlovarském kraji. Během uvedené doby se jednalo o tisíce případů a prodejem pervitinu si vydělal několik milionů korun.

„Ostatní obvinění z této čtveřice pervitin kupovali právě od pětatřicetiletého muže a dále jej prodávali dalším osobám na různých místech v Karlovarském kraji. Pětadvacetiletý muž navíc prodával dalším osobám i drogu marihuana,“ dodala Kateřina Pešková s tím, že policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného pětatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl o víkendu muž vzat do vazby.

Trojici osob, která je vyšetřována na svobodě, hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Pětatřicetiletý muž, který skončil ve vazbě, může jít do vězení až na dvanáct let.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte