V Praze 10 nově funguje klub pro děti a mládež YMCA

14.9.2021
Redakce

„Postavili jsme novou budovu a zkultivovali přilehlý pozemek v klidné lokalitě mezi Botičem a sportovišti Lokomotivy Vršovice. Díky nově vzniklému klubu dochází k synergickému propojení terénní sociální práce, zaměřené na neorganizovanou mládež, se stabilním zázemím klubu,“ uvedl radní Prahy 10 Michal Kočí (Piráti). Klub nabízející prostory pro zájmové činnosti i možnost konzultovat problémy se sociálními pracovníky je otevřen každý den odpoledne.

Práce na budově za 15,7 milionu korun začaly v září roku 2019 a byly dokončeny letos v lednu. Městská část následně vypsala výběrové řízení na provozovatele zařízení, ve kterém uspěla YMCA. Nyní podle ředitele YMCA Praha Petra Bruny na slavnostní otevření naváže Decifest s hudbou či výtvarným workshopem.

Každý pátek se pak v klubu budou konat workshopy, ten nejbližší bude zaměřen na zábavné kvízy, rébusy a hry. V dalších všedních dnech čekají mládež další pravidelné aktivity, například ve středu vaření nebo ve čtvrtek fotbal bez rozhodčího, kde se počítají body i za fair play. „Paletu aktivit, ať už pro organizované nebo individuální vyžití, plánujeme postupně rozšiřovat, velmi cenná pro nás bude zpětná vazba samotných návštěvníků,“ dodal Bruna.

YMCA je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světě. Je v ní zapojeno přes 58 milionů lidí ze 119 zemí světa. Je založena na křesťanských principech, své aktivity ale nabízí všem mladým lidem. V Československu byla založena v roce 1921, po nacistické okupaci ale byla zakázána. Po skončení druhé světové války se organizace obnovila, ale po třech letech ji zakázali komunisté. Opětovně byla v Česku založena v roce 1990.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte