V Praze 7 pomáhá seniorům a hůře pohyblivým lidem Taxík Maxík

10.8.2022
Táňa Pikartová

Do ulic Sedmičky vyrazilo prostorné bílo-žluté vozidlo s nápisem Taxík Maxík letos v lednu. Nyní je nově vybaven zvedací plošinou pro lidi na vozíku a také novými stupínky a madly, které ještě více zvyšují komfort přepravy pro lidi s omezenými možnostmi pohybu.

 „Taxík pro lidi s pohybovým omezením a seniory – Taxík Maxík – si za prvních sedm měsíců provozu našel stovky spokojených, často pravidelných zákazníků. Společně s Charitou Holešovice stále vyhodnocujeme, jak všem zajistit co nejpohodlnější cesty k lékaři, na poštu nebo na nákup. Po zkušenostech z prvního půlroku provozu jsme do vozidla nechali nainstalovat zvedací plošinu pro vozíčky a doplnili jsme také níže položené stupínky či přídavná madla. Cesty se sedmičkovým Taxíkem Maxíkem budou nyní ještě příjemnější pro všechny bez ohledu na pohybová omezení,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

 Služba Taxík Maxík, který jezdí od pondělí do pátku v čase mezi 8 až 15 hodinou, je určená obyvatelům Prahy 7 ve věku 75 a více let, držitelům průkazů ZTP a ZTP/P a osobám se zhoršenou schopností pohybu. Za více než půl roku provozu tuto službu využilo přes sedm set zákazníků, se kterými Taxík Maxík najel více než jedenáct tisíc kilometrů.

 Nepřehlédněte