• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V pražském Žofíně budou oceněni nejlepší manažeři roku

  18.10.2021
  Redakce

  Soutěž Manažer roku pořádaná Českou manažerskou asociací míří po roční koronavirové odmlce zpět v celé své velikosti na pražský Žofín. Společně s ní proběhne také konference Návrat k prosperitě, jež nastíní vhodné cesty ekonomické transformace České republiky pro nadcházející roky.

  „Těším se, až předám své žezlo Manažerovi roku 2020,“ prohlásil před vyhlášením výsledků soutěže CEO Komerční banky Jan Juchelka. Právě on bude tím, kdo předá své nástupnictví novému Manažerovi roku, jenž bude vybrán z 36 výjimečných finalistů. Vítěz se tak zařadí do elitní společnosti Klubu manažerů roku ČMA, který vede profesor Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

  V čem je letošní ročník výjimečný? Lidé nominovali především ty, kteří v době pandemie měli zodpovědnost za bezproblémové fungování obcí. Obrovský nárůst nominací tak zaznamenala kategorie Veřejná správa. Mezi finalisty můžeme nalézt úspěšné starosty měst i tajemníky městských úřadů.

  Dynamická doba se promítla také do počtu skvělých žen, které se dostaly mezi finalisty. Mnohé z nich patří mezi nejvlivnější ženy v České republice. Většině zájemců o byznys neunikne jméno Kateřina Kadlecová, známá ředitelka firmy USSPA vyrábějící luxusní domácí bazény. Další mimořádně úspěšnou manažerkou je Kateřina Kupková ze společnosti Lenzing Biocel Paskov tvořící buničinu pro textil. Najdeme i předsedkyni představenstva Zemědělského družstva Unčovice Miladu Měsícovou či zakladatelku firmy s privátní zdravotní péčí Helenu Ruszovou.

  Ceny budou rozdány v následujících deseti kategoriích: Manažer digitálního věku, Vizionář, Manažer malého a středního podniku, Zahraniční manažer, Mladý manažerský talent, Průmysl a návazné obory, Zemědělství, Služby, Nezisková sféra a Veřejná správa. Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD) navíc předá speciální cenu za Inovaci pro udržitelný rozvoj.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte