V Rakovníku lidé na testování nečekají, musí se však registrovat

14.12.2021
Táňa Pikartová

Odběrové místo COVID 19 je v provozu v areálu rakovnické nemocnice. Denně tady otestují až dvě stě padesát, v sobotu padesát, což je plná kapacita.

Odběry se provádějí PCR testy, pouze v sobotu dopoledne antigenními testy. Na zpracování PCR testů mají laboratoře ze zákona osmačtyřicet hodin, v Rakovníku však mívají pacienti výsledky dříve.

„Obecně platí, že když se zájemce o testování objedná dopoledne, tak další den se testuje,“ uvádí hlavní sestra nemocnice Markéta Palková a dodavá: „Pokud se lidé otestují do jedenácti hodin dopoledne, tak dostanou informace o výsledku testu prostřednictvím sms kolem 19 hodiny tentýž den,“ potvrdila hlavni sestra nemocnice.

Nejúčinější zbraní proti covidu je však očkování, které může hodně pomoci i zdravotnickým zařízením. „Lidé by si měli uvědomit, že čím dříve se naočkuje co největší část populace, tím dříve se mohou nemocnice vrátit do pravidelného provozu a provádět všechny plánované zákroky v dohodnutých termínech,“ upozorňuje ředitel nemocnice Tomáš Jedlička. V současnosti totiž musejí  nemocnice včetně rakovnické část neaktuální péče odkládat.

 Nepřehlédněte