V rybníku v pražské Krči uhynuly desítky ryb. Může za to porucha v kanalizaci!

8.9.2021
Redakce

Úhyn ryb nahlásili dnes kolem 8:30 lidé, kteří byli u rybníka na procházce. „Zasahujeme u rybníka Sýkorka v Krči. Ve vodě jsou uhynulé ryby. Zjišťujeme možný zdroj znečištění, na místě jsou naši chemici,“ napsali hasiči dopoledne na twitteru. Jejich mluvčí  později řekl, že se pravděpodobně jedná o splašky. „Řeší to pracovníci životního prostředí a policie, jestli něco někomu neuniká ze žumpy. Naši chemici nezjistili, že by to byla nějaká chemikálie,“ dodal.

Mluvčí magistrátu uvedl, že ryby uhynuly kvůli poruše v kanalizaci, která zapříčinila znečištění rybníka. „Příčinou úhynu ryb byl přítok splaškových vod z ucpaného oddělovače kanalizace. PVK pracuje na odstranění, zatím je přítok splašků do rybníka zastaven. Následně bude proveden proplach čistou vodou, aby se vody v potoce naředily,“ vysvětlil Hofman.

Rybník se nachází mezi vlakovou stanicí Praha-Krč a Jižní spojkou a je ve správě místní rybářské organizace. Uhynulé ryby budou likvidovat rybáři, po odstranění poruchy bude obnoven přítok z Kunratického potoka do rybníka, což by se mělo stát co nejdříve, aby se rybám dodal kyslík, uzavřel Hofman.

čtk/jikNepřehlédněte