• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V soutěži Stavba roku 2023 bodovalo i kompetenční centrum

  30.11.2023
  Simona Knotková

  Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví rozdala prestižní tituly a ceny v již 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavby roku 2023.

  Mezi 110 přihlášenými projekty různého charakteru se do užšího finálového kola probojovalo 38 staveb. Křišťálovou lahví odborná porota v pražském Rudolfinu ocenila například multifunkční sportovní halu Kapka ve Vsetíně, kompletně zrekonstruovaný liberecký Liebiegův palác, bytový dům Oáza v Liberci, medicínské centrum Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni nebo Kompetenční centrum společnosti Baumit v Brandýse nad Labem, které realizovala stavební společnost SYNER.

  Moderní administrativní objekt vyrostl na okraji města a náleží k němu výrobní prostory i rozsáhlá skladová hala. Za charakteristickými prosklenými zdmi budovy se nachází zasedací místnosti, kanceláře, prostory pro prezentaci výrobků, prostory pro školení, technické i sociální zázemí. Stavební práce trvaly téměř 1,5 roku a probíhaly ve dvou etapách za plného provozu tak, aby co nejméně ovlivnily výrobu i distribuci produktů. Nová centrála, která nese název Kompetenční centrum zaměstnancům poskytuje inspirativní prostředí a nadstandardní komfort pro práci i společné chvíle.

  „Jsme rádi, že si nás investor Baumit Česko vybral k realizaci a svěřil nám důvěru v řízení a výstavbě nového zázemí společnosti. Zároveň nás nesmírně těší a vážíme si toho, že tato krásná a unikátní stavba si odnáší ze soutěže nejvyšší ocenění v podobě titulu Stavba roku 2023,“ uvedl jednatel SYNER Robert Špott.

  Ocenění bylo uděleno za originální pojetí architektury a dispoziční řešení. Jako celek stavba působí nadčasově a evokuje uměleckou galerii vsazenou doprostřed průmyslového areálu s technologicky vyladěnými detaily, jako jsou například vodní prvky vnitřního atria nebo betonové sloupy zhotovené technologií 3D tisku.

  V rámci realizace projektu vznikly v areálu zpevněné plochy, objízdná komunikace u nové haly s asfaltovým povrchem, parkoviště a chodníky. Počítá se i s další výsadbou zeleně.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte