V Středočeském kraji se naplno rozjela lyžařská sezóna

9.1.2022
Redakce

Lyžařská sezona se ve středočeských areálech během víkendu rozjela naplno. Návštěvnost je vysoká a dobré jsou též sněhové podmínky, přispělo k tomu mrazivé počasí umožňující zasněžování, přibyl i přírodní sníh.

V Chotouni u Prahy fungují oba hlavní vleky. „Jedeme na plný výkon, jsme na hraně kapacity,“ řekl provozovatel Jan Němeček. Podle něj je na svahu 70 až 100 centimetrů sněhu a dosněžování ještě bude pokračovat. Návštěvnost areálu podle něj značně ovlivňuje i hezké počasí, přijíždějí sem hlavně lidé z okolí.

Středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku během dnešního odpoledne využilo kolem 500 lyžařů. V provozu je celá sjezdovka, pokrývá ji 40 centimetrů sněhu.

Od pátku obnovil po oblevě provoz areál v Kvasejovicích na Příbramsku. Provozovatel Petr Kroužil dnes řekl, že lidí během víkendu přijelo hodně, i když zatím mohou lyžovat jen na dvou třetinách sjezdovky. Kroužil ale předpokládá, že během následujícího týdne by se mělo podařit dosněžit a zprovoznit i zbývající část sjezdovky, přispěl k tomu i čerstvý příděl přírodního sněhu.

Také na Šibeničním vrchu u Mnichovic od pátku obnovili lyžování, fungují zde oba vleky.

zdroj: čtkNepřehlédněte