• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V terénu chybí pediatři. Registraci malých pacientů nabízí dvě krajské nemocnice

  9.4.2024
  Simona Knotková

  Krajská Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Pelhřimov na základě žádosti vedení kraje nabídly dílčí řešení nedostatku pediatrů v terénu.

  Nemocnice už několik měsíců poskytují v rámci vlastních ordinací stabilní a kontinuální péči dětem v regionu, přičemž se snaží kompenzovat nedostatek pediatrů a zajistit, aby zdravotní potřeby dětí byly adekvátně pokryty. Nemocnice Pelhřimov například využívá znalostí a schopností v ambulanci pracujících lékařů ke vzdělávání dalších adeptů pro funkci praktického lékaře pro děti a dorost. „Podle informací nemocnice se propojení ambulantního pracoviště s lůžkovým ukázalo jako vynikající,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Nemocnice Havlíčkův Brod a Pelhřimov jsou připraveny suplovat službu pediatrické ordinace až pro dva tisíce malých pacientů. V současné době je naplněno zhruba 65 % nabízené kapacity.

  Havlíčkobrodská nemocnice provozuje ordinaci praktického lékařství pro děti a dorost v areálu Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod v Rozkošské ulici 2331 v pavilonu č. 10. Noví pacienti mohou požádat o registraci v pracovních dnech, ideálně v dopoledních hodinách na telefonním čísle 605 474 123. „Ordinace funguje i díky dotaci UNICEF. V současné době je k dispozici přibližně pět stovek volných míst,“ informovala Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod.

  Nemocnice Pelhřimov umístila ordinaci praktického lékařství pro děti a dorost do prvního patra Pavilonu péče o rodinu. Informace jsou podávány v pracovní dny na telefonním čísle 565 355 523. „Aktuálně je registrováno téměř 670 dětí a dalších více než sto má termín objednání k vstupní lékařské prohlídce do konce letošního května,“ uvedla Alexandra Knapová, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov.

  „Zajištění dostupnosti zdravotní péče je primárním úkolem konkrétních zdravotních pojišťoven, které vznik dvou nových pracovišť pod hlavičkou krajských nemocnic na Vysočině podpořily uzavřením smlouvy,“ doplnil Vladimír Novotný. Zásadní pro otevření ordinací byla ochota a krajských nemocnic, především pak tamních týmů pediatrů a sestřiček, kteří kromě denní práce na specializovaných oddělení zajišťují celotýdenní provoz v nových ordinacích.

  Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina  Nepřehlédněte