V Třinci chce vládnout trojkoalice, primátorkou má být opět Věra Palkovská

26.9.2022
Doris Drienová

V Třinci na Frýdecko-Místecku by v následujících čtyřech letech měla vládnout trojkoalice složená ze zástupců vítězného uskupení Osobnosti pro Třinec, KDU-ČSL a uskupení Společně pro Třinec. Koalice bude mít v třiatřicetičlenném zastupitelstvu převahu 18 hlasů. Uskupení chtějí koaliční dohodu podepsat v úterý, řekla Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec), která by se opět měla stát primátorkou.

„Zrovna končíme schůzku a dohodli jsme se na spolupráci. Momentálně si rozdělujeme práci, v úterý bychom, pokud možno, chtěli podepsat koaliční dohodu, ale musíme ji projednat v rámci jednotlivých stran,“ řekla Palkovská. Podle ní se do podpisu strany ještě chtějí dohodnout i na personálních otázkách. „Teď jsme si rozdělovali práci, na posty je vždycky čas,“ uvedla Palkovská.

Osobnosti pro Třinec letos volby opět vyhrály, ale uskupení ztratilo osm mandátů a letos za něj do zastupitelského křesla usedne 13 lidí. Dosavadní koalice pouze s lidovci, kteří získali tři mandáty, mu tak k vedení města po letošních komunálních volbách nestačila. Palkovská už bezprostředně po volbách avizovala, že by ráda našla shodu s uskupením Společně pro Třinec, které získalo dva mandáty. Do zastupitelstva Třince se dostali ještě zástupci hnutí ANO s osmi mandáty, Nezávislí s pěti zastupiteli a ČSSD a nezávislí kandidáti se ziskem dvou křesel.

Zdroj: ČTK

 Nepřehlédněte