V ulicích Prahy 6 se představuje Metropolitní plán

24.5.2022
Renata Říhová

Institut plánování a rozvoje zveřejnil návrh nový územní plán Prahy, tak zvaný Metropolitní plán. Představuje jej na aktuální výstavě s názvem To je Plán! v Centru architektury a městského plánování. Výstava je k vidění do 30. června a po tu dobu se k novému Metropolitnímu plánu může vyjadřovat veřejnost.

V rámci vystavení plánu se uskuteční dvě samotná veřejná projednání, kde bude plán veřejnosti vysvětlen jeho autory, a to 30. května a 23. června. V květnu a červnu probíhají také informační setkání s občany v ulicích metropole.

Metropolitní plán zpracovává Institut plánování a rozvoje. V Centru architektury a městského plánování se návštěvníci seznámí se základními principy plánu, ale především s jeho upraveným návrhem. V něm jsou zapracovány připomínky od dotčených orgánů, městských částí i veřejnosti. Plán se tak dostává do další fáze tak zvaného veřejného projednání, během kterého proběhne i další kolo připomínkování. Veřejnost i instituce se mohou opět vyjádřit. Připomínky lze podávat přímo na výstavě a nově také skrze online aplikaci či Portál Pražana.

Kromě výstavy plánuje Institut plánování a rozvoje spolu s hlavním městem i informační tour po městských částech. V Praze 6 bude mít zastávku na Vítězném náměstí, a to ve středu 25. května od 12 do 20 hodin a ve čtvrtek 26. května od 14 do 18 hodin. Každý se tak může přijít zeptat na konkrétní dotaz i lokalitu v okolí svého bydliště.

V rámci doprovodného programu se bude konat řada komentovaných procházek. Do Prahy 6 zavítá vycházka 20. června a bude se zabývat fenoménem zahrádkářských kolonií a jejich významem. Sraz na akci je v 18 hodin před kinem Ořechovka.

Více informací o Metropolitním plánu i doprovodném programu najdete na webu metropolitniplan.praha.eu, kde také naleznete online aplikaci pro jeho připomínkování.

Po veřejném projednání budou všechny podané připomínky vyhodnoceny a výsledky budou zaneseny do nové podoby Plánu. Tento proces je v kompetenci pořizovatele, tedy Odboru územního rozvoje pražského magistrátu.

Zdroj: MČ Praha 6


Témata:

Nepřehlédněte