V zimě musí řidiči očistit nejen auto, ale i SPZ, policisté si posvítili na hříšníky

2.2.2023
Jaroslav Svoboda

Včera se opět přihlásila zima o slovo, napadl sníh a teploty také klesly, myslet na to musí zejména řidiči na silnicích. Policisté upozorňují, že každé auto je před jízdou třeba očistit a mít také zimní výbavu.

Policisté na Trutnovsku se včera zaměřili na kontrolu vozidel především v horských střediscích a na příjezdových cestách do nich. Řidiče převážně upozorňovali na nutnost důkladně očistit svá vozidla od sněhu a ledu. Za nedodržení této povinnosti totiž hrozí pokuta až dva tisíce korun.

„Za zmínku v tomto ohledu stojí i povinnost očistit tabulku registrační značky. Ta musí být čitelná pod sankcí 5 až 10 tisíc korun a zároveň zákazem činnosti od šesti do dvanácti měsíců. Policisté samozřejmě berou ohled, dojde-li k zakrytí registrační značky během jízdy vlivem hustého sněžení. Podmínkou bezpečné jízdy je také dobré obutí vozu s dostatečným vzorkem, minimálně 4 mm. Také příliš staré pneumatiky ztrácí potřebné jízdní vlastnosti v zimním období,“ upozorňuje policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte