V nemocnicích ve Zlínském kraji ubylo pacientů s covidem-19. Zatímco minulý čtvrtek jich v pěti nemocnicích leželo 490, ve čtvrtek tento týden jich bylo 431. Nesnížil se však počet covidových pacientů na intenzivních lůžkách, leží jich tam 55, což je o dva méně než před týdnem. Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) vzhledem ke klesajícím počtům pacientům vrací urologii do normálního režimu.
V KNTB je v kraji nejvíce pacientů s covidem, dnes jich tam leží 124. „Počty hospitalizovaných se snižují, daří se pacienty propouštět, v minulých dnech byly i nižší příjmy. Bohužel za včerejšek (čtvrtek) bylo opět přijato 14 pacientů s onemocněním covid-19,“ řekla dnes mluvčí nemocnice Renáta Večerková. „Vzhledem ke klesajícím počtům na standardních covidáriích vracíme urologii, oddělení sloužící jako covidárium, k normálnímu režimu,“ uvedla mluvčí. Stále podle ní platí, že dvě třetiny hospitalizovaných s covidem nejsou očkovaní.
V Uherskohradišťské nemocnici je k dnešku 109 pacientů s koronavirem, z toho 13 vyžaduje intenzivní péči. „Oproti minulému týdnu zaznamenáváme mírný pokles hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19, nicméně stále je ještě brzy na predikci dalšího vývoje. Intenzivní lůžka jsou zaplněna přibližně stejným počtem pacientů, mírné rezervy zde máme,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková. Z 13 pacientů vyžadujících intenzivní péči je očkováno 15 procent. Počet pacientů s covidem klesá i ve Vsetínské nemocnici, která ke dnešku pečuje o 47 pacientů.
Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo v kraji ke čtvrtku hospitalizováno s covidem 529 lidí, před týdnem 655. Nezměnil se však počet pacientů na jednotkách intenzivní péče, ve čtvrtek jich bylo 63, minulý čtvrtek 62. Kromě pěti nemocnic leží pacienti s covidem také v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži a v léčebnách dlouhodobě nemocných.
zdroj: jv/ctk


















