Vandalové se zřejmě neštítí vůbec ničeho

15.8.2022
Vítězslav Hospes

Královská procházka, vedoucí podél toku říčky Vrchlice (na jejíchž březích čerpal kutnohorský rodák J. K. Tyl mimo jiné i inspiraci pro text české hymny), nabízí mnohé nádherné výhledy na Kutnou Horu a její dominanty, krásné přírodní pasáže, klidné prostředí s řadou vlídných zákoutí. Není tedy divu, že sem rádi, často a hojně zamíří nejen Kutnohořané, ale také návštěvníci města – osamělí turisté i celé rodiny či výpravy.

Někomu se však zdejší pohoda zřejmě nelíbí. Jen letos zde došlo k opakovaným vandalským činům, ničení informačních tabulí, apod. Zřejmě někdy v první dekádě srpna 2022 byl registrován další „husarský kousek“ bezohledného charakteru.

Policie ČR obdržela oznámení o tom, že (zatím) neznámý zloděj i vandal v jedné osobě nebo v celé skupině zde ukradl dvě svítidla veřejného osvětlení a další poškodil.

Městu tím vznikla škoda zhruba 30 tisíc korun, morální dopad činu samozřejmě přesně vyčíslit nelze. V každém případě by obdobné jednání nemělo zlodějům a ničitelům jen tak projít. Policie ČR se proto obrátila i na širší veřejnost s žádostí o pomoc v pátrání po pachateli.


Témata:

Nepřehlédněte