Vánoce na Šestce budou opět se vším všudy

30.11.2022
Renata Říhová

Vánoce se do Prahy 6 vrátí po dvou letech v tradičním oblíbeném formátu. Nebude chybět kulturní program s vánočními trhy v Šabachově parku, vánoční programy v Písecké bráně i v kulturním centru Kaštan a na Vypichu se opět otevře veřejné kluziště.

Vánoce na Šestce zahájilo o prvním adventním víkendu rozsvícení vánočních stromů v pěti lokalitách – na Břevnově, na Dědině, ve Vokovicích, v Dejvicích u Kulaťáku a u Písecké brány. Od 9. prosince se po dvouleté pauze vynucené proticovidovými opatřeními vrátí tradiční vánoce do Šabachova parku, v osvědčené a oblíbené podobě. Každý večer bude po dva týdny vyplněn koncerty a hudebními i divadelními vystoupeními na podiu, které doplní adventní trhy plné vánočních dobrot, dekorací nebo charitativních stánků. Čtrnáctidenní program je v režii spolku Nerudný fest, který jej letos pro Prahu 6 zajišťuje. Vystoupí například Ivan Hlas Trio nebo skupina Zrní.

Podobně jako v předchozích letech nabídne vánoční program pro širokou veřejnost Písecká brána. Po loňské úspěšné premiéře se například bude opakovat Živý betlém. Pestrý program nabídne také břevnovské kulturní centrum Kaštan.

Lidé nepřijdou v zimních měsících ani o tradiční kluziště na Vypichu. Díky své předvídavosti má Praha 6 z minulých let smluvně zafixované ceny energií, proto může i v letošním roce nabídnout bruslení pro veřejnost zdarma. Podobně je to i s vánočním osvětlením, které se rozzáří na více než třech stovkách sloupů veřejného osvětlení a světelné řetězy ozdobí přes šedesát stromů napříč městskou částí. I vzhledem k tomu, že osvětlení sestává z LED zářivek, nejsou náklady na osvětlení vysoké.

Zdroj: MČ Praha 6


Témata:

Nepřehlédněte