• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vánoční trhy v Karlovarském kraji budou znovu v plném rozsahu

  8.11.2022
  Roman Kořinek

  Velké vánoční trhy v Karlovarském kraj budou letos po dvou letech opět bez omezení. Města nebo památky ani neplánují velké úspory kvůli cenám energií. V jinak těžkých časech chtějí nabídnout lidem alespoň vánoční oslavy v plném rozsahu.

  V Karlovarském kraji jsou největší vánoční trhy v Chebu a Karlových Varech. V Chebu se nové vedení města rozhodlo, že letošní vánoční trhy budou znovu v plném rozsahu. „Neplánujeme jiné změny, než nabízí program. Bude tržiště, bude osvětlení náměstí, bude fungovat ledová plocha. I s tím, že v minulých letech se zavedlo ruské kolo, tak to bychom chtěli také obnovit. Vyžádáme si ale všechny revize a dokumenty od provozovatele,“ řekl místostarosta Chebu Michal Pospíšil (ODS), který narážel na to, že ruské kolo mělo v minulých letech poruchy a výpadky.

  Chebské vánoční trhy začnou 26. listopadu a potrvají do 26. prosince. Ledová plocha na náměstí bude ale v provozu déle, do 2. ledna, aby si zejména děti mohly zabruslit v době vánočních prázdnin. Jediným úsporným opatřením bude omezené vánoční osvětlení v okolních ulicích, například v Májové. Chebské vánoční trhy by měly stát podobně jako v předcovidových letech přes pět milionů korun.

  Ve stejnou dobu začnou vánoční trhy i v Karlových Varech, po dvou letech omezení také v plném rozsahu. Lázeňská část města bude vyzdobena od Thermalu až k hotelu Pupp. Hlavní část vánočních trhů včetně kulturního programu se bude odehrávat na Mlýnské kolonádě. Menší část stánků bude i ve Dvořákových sadech. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude na prostranství před hotelem Thermal 27. listopadu. Odhadované náklady na pořádání trhů jsou okolo dvou milionů korun.

  Vánoční atmosféru nabídne i hrad Loket, kde chystají Krušnohorské vánoční trhy na 10. a 11. prosince.

  „Věříme, že tentokráte se tato akce na hradě uskuteční, poslední dva ročníky byly zrušeny kvůli covidu. Při této akci samozřejmě bude hudba, prodejní trhy, jídlo a vánoční atmosféra hradu. V rámci akce bude přístupná vánoční výstava a výstava děl, která nám přišla v rámci výtvarné soutěže Andělé,“ uvedla ředitelka Hradu Loket Jana Těžká.

  Na programu a stáncích hrad šetřit nebude. „Co se všeobecně osvětlení týká, tak jsme stáhli venkovní nasvícení hradu denně do 22 hodin a vyměnili všechna osvětlení na ledková, která nám uspoří více jak polovinu energie oproti těm, co tam byla,“ dodala ředitelka.

  Zdroj: čtk

     Nepřehlédněte