Vážná dopravní nehoda u Ševětína si vyžádala dvě těžká zranění

7.12.2021
Jiří Bydžovský

Dopravní nehoda osobního auta a náklaďáku zablokovala dnes dopoledne dopravu mezi Ševětínem a Neplachovem na Českobudějovicku. Dvě osoby z osobního auta utrpěly velmi vážná zranění se kterými je záchranáři převezli do nemocnice. Jednou z nich bylo dítě. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Této nehodě předcházela dopravní nehoda, při které řidič dodávky pravděpodobně na kluzké vozovce narazil do svodidel. U této nehody zastavil nákladní automobil, aby pomohl. Následovala druhá dopravní nehoda, při které řidička vozidla značky Fiat z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru a čelně narazila do zde stojícího nákladního automobilu,“ řekla Štěpánka Schwarzová, policejní mluvčí.

Spolu se čtyřicetiletou ženou ve vozidle seděla nezletilá osoba. Na místě zasahovaly dvě posádky záchranářů a tým rendez-vous.“ Žena středního věku při střetu utrpěla těžká zranění, především v oblasti dolních končetin, a zůstala ve vozidle zaklíněná. Po poskytnutí nezbytné přednemocniční neodkladné péče, vyproštění a další stabilizaci stavu ji záchranáři transportovali na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Další zraněná nezletilá osoba utrpěla těžká mnohačetná poranění. Záchranáři pacientce poskytli intenzivní přednemocniční neodkladnou péči,“ řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková s tím, že i ona skončila v českobudějovické nemocnici na anesteziologickoresuscitační oddělení.

Zdroj:vzNepřehlédněte