Ve stanovém městečku pro bezdomovce v Troji není nikdo nakažený

11.4.2020
Martin Solar

„Zatím v Troji lidé pozitivně testovaní na covid-19 nejsou. Budeme ale muset začít řešit, co s tím dál, protože tak velká koncentrace lidí na jednom místě není dobrá,“ řekla Johnová.

Podle Johnové je tak další rozšiřování původního městečka, které v Troji bylo otevřeno na konci března, nepravděpodobné. „Jde proti smyslu toho systému, který stojí na vytváření menších komunit. Zvětšování není ideální,“ řekla.

Urychleně připravte půjčky pro pražské podnikatele, tlačí TOP 09 na ministra Havlíčka

Z nařízení vlády vyplývá povinnost města postarat se o lidi bez domova na svém území. Město je pak povinno zajistit izolaci nemocných a karanténní režim lidí s podezřením na nákazu.

Praha zatím pro bezdomovce zajistila místa v Troji a ubytovny na Vackově v Praze 3, v Michli, na Harfě a v Holešovicích. Naopak původně zvažovaná možnost nastěhovat lidi bez přístřeší do bývalého nevěstince Showpark v Pražské tržnici v Holešovicích kvůli negativnímu stanovisku hygieniků padla. Z hygienických důvodů byla uzavřena také loď Hermes. V minulém týdnu vedení Prahy řešilo umístění lidí bez domova do bývalé školy v Písnici. Proti tomu se ale postavila místní radnice.

čtkNepřehlédněte