Ve Strakonicích vyroste nová smuteční síň

7.10.2021
Redakce

Strakonice plánují, že postaví novou smuteční síň. Radní dnes rozhodli, že nechají dopracovat studii k její stavbě. Hrubý odhad nákladů je 30 milionů korun. Podle místostarosty Rudolfa Oberfalcera je síň zastaralá a opravu bude potřebovat i celý hřbitov.

Radní jednali o architektonické studii se dvěma návrhy: buď smuteční síň opravit, anebo postavit novou. Dostali dvě varianty s doporučením od odboru rozvoje postavit novou. „Zvolili jsme dopracování studie k nové síni. Síň (současná) je morálně zastaralá, hřbitov jako takový potřebuje revitalizovat, smuteční síň je jedna z věcí. Je to čtyřicet, možná padesát let stará síň a potřebuje obnovu,“ řekl místostarosta.

Největší výhodou nové síně podle něj je, že se budou moci dál dělat smuteční obřady, dokud nevznikne nová. Provoz se tak nepřeruší, protože nová budova by měla být jinde než stará. Jak vyplývá z podkladů pro radní, nová síň by mohla stát v místech, kde je teď provozní objekt hřbitovní správy.

Obřadní síň opravil na jaře Český Krumlov, za dva miliony Kč. Má nové dveře, osvětlení, upravené zázemí i bezbariérový přístup. Výhledově plánuje radnice novou obřadní síň. Příští rok pak chce Krumlov dokončit opravy hřbitova včetně cest nebo obnovy zeleně. Náklady budou 43 milionů korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte