Ve Středočeském kraji soutěží o titul 15 alejí

12.11.2019
Jan Štoll

Aleje a stromořadí lemují tisíce kilometrů silnic, polních cest, ulic i parkových promenád, některé rostu už stovky let, jiné mají za sebou sotva pár zim. Upozornit na tu svou mohou lidé v soutěži Alej roku 2019, kterou pořádá Arnika už podeváté. Letos je do ankety přihlášeno rekordních 96 alejí. Z toho 15 je ve Středočeském kraji.

„Pro anketu je 96 nominací nový rekord. Velmi nás těší, že lidem na alejích a stromořadích záleží. Také letos se bude volit mezi starobylými i teprve nedávno vysazenými alejemi, kterých neustále přibývá,“ říká organizátorka ankety Karolina Kostićová z Arniky.

Stačí vybrat jednu alej na www.alejroku.cz a poslat jí svůj hlas. Hlasování bude ukončeno 7. ledna 2020 ve 12 hodin. Do té doby budou průběžné výsledky utajené, aby neovlivňovaly hlasující a organizátoři zveřejnili konečné výsledky až po překontrolování hlasů.

Nominované aleje ve Středočeském kraji
Lokalita Druh
Lipová alej ve Žlebech Lipová
Alej Johanky z Rožmitálu Lipová
Alej na Polském vrchu Smíšená
Mezholezská alej Lipová
Třešňovka Stochov – Nové Strašecí Třešňová
U Nového rybníčka v Potěhách Březová
Alej u Schořova Smíšená
Sakurová alej u nádraží Sakurová
Památná alej u Rakovnického potoka Smíšená
Lipová alej v ulici V.Nezvala v Nespekách Lipová
Lipová alej ke hřbitovu ve Všejanech Lipová
Potomci památných stromů pod horou Hačka Lipová
Vanovické švestkové stromořadí Švestková
Lipová alej v Lidicích Lipová
Alej na Záběhlé v Brdech Smíšená

 

Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká jako hlavní cena let balonem a poukazy na fotoslužby.

Organizátorem ankety Alej roku je spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost. Cílem ankety je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině.Nepřehlédněte