Ve vodě Hranické propasti plulo mrtvé tělo

4.8.2022
Redakce

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

„Na místě bylo tělo neznámé totožnosti mužského pohlaví ohledáno lékařem, který předběžně vyloučil, že by se na jeho smrti podílela další osoba. Za účelem řádného prověření případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Bližší informace včetně toho, kdy muž zemřel, zatím policie neposkytla. Okolnosti případu se stále vyšetřují.

V Hranické propasti, nejhlubší zatopené jeskyni na světě, od poloviny minulého týdne pracovali zástupci České speleologické společnosti z Hranického krasu, její hlubiny mapovali společně s dalšími odborníky z Maďarska, Portugalska a Srbska za pomoci speciálního podvodního robota. Podařilo se jim při tom posunout hranice dosavadního svého světového rekordu, který zde naměřili před šesti lety.

Zdroj: ČTK, sk


Témata:

Nepřehlédněte