Ve Zlíně musí být na pozoru! Řádí tam zloději

1.7.2022
Redakce

Podle zlínských policistů v posledních dnech přibylo pokusů o vloupání do rodinných domů ve Zlíně. Všechny případy se staly v noci, poslední ve čtvrtek nad ránem.

„Pachatelé vnikli do rodinných domů přes otevřená okna, dveře, vstupy do sklepů či na terasu. V některých případech stihli ukrást věci položené blízko u vstupních dveří, v jiných případech je vyrušili majitelé nemovitosti a utekli,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Minulý týden vnikl zloděj přes otevřené okno v přízemí do rodinného domu na Santražinách, ukradl kabelku s platebními kartami, peněženky s 2000 a 17 tisíci korunami, klíče od dvou osobních vozidel, motocyklu a notebook. Škoda byla 58 tisíc korun.

Do rodinného domu v ulici Vinohrady se zloděj dostal přes pootevřené dveře na terasu. Odcizil peněženku s platebními kartami a 6000 korun a stříbrné šperky, škoda zatím nebyla vyčíslena.

O víkendu se dostal zloděj do domku na Kudlově, pravděpodobně přes neuzamčené dveře do sklepa, odnesl motorovou pilu a několik plechovek piva, způsobil škodu téměř 8000 korun.

„Na ulici Štefánikova došlo v rozmezí 10 dní hned ke dvěma vloupáním do rodinných domů. Do obou se zloděj dostal neuzamčenými vstupními dveřmi. Z obou domů odcizil kabelku, peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí. V prvním případě je škoda téměř 4000 korun, ve druhém potom 2000 korun,“ uvedla mluvčí. Policie upozorňuje, aby lidé zavírali okna, zamykali dveře, vstupy do sklepů i na terasy.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte