• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Veterináři prověřují chov psů na Pelhřimovsku

    V Útěchovicích na Pelhřimovsku prověřují veterinární inspektoři chov, v němž je okolo 130 psů, i kvůli chovu v nevhodných podmínkách. Podle veterinární správy bylo zjištěno porušení veterinárního zákona i zákona na ochranu zvířat proti týrání, kontrola ale ještě není uzavřená, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Podle tamních lidí jsou psi ve stavení, které je na samotě mimo vesnici.

    „Případ je kvůli velkému počtu psů velmi náročný a kontrola stále běží, je tedy předčasné činit konečné závěry. Uzavření případu odhadujeme na několik týdnů,“ uvedl Vorlíček. Doplnil, že kvůli porušení veterinárního zákona povede správní řízení s chovatelem přímo krajská veterinární správa. Správní řízení kvůli porušení zákona na ochranu zvířat by měla vést příslušná obec s rozšířenou působností.

    Na prověřování chovu psů upozornil deník Blesk. Jeho reportérky uvedly, že na místě viděly desítky psů – špice, kolie, čivavy, krysaříky, pomeraniany.

    Starosta Útěchovic Otakar Pejša (nestraník) řekl, že od veterinární správy zatím bližší informace nedostal, protože kontrola chovu není ukončená. Uvedl, že jde o samotu, která je v lese víc než kilometr od vesnice. Majitelka nemovitosti podle něj není v Útěchovicích hlášená k trvalému pobytu. V obci bydlí 58 lidí.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte