Většina významných stran v Karlovarském kraji už má lídry kandidátek

4.7.2021
Roman Kořinek

Vládní hnutí ANO 2011 si v Karlovarském kraji zvolilo vedení kandidátky už v květnu. Pozici lídra bude obhajovat poslankyně a bývalá hejtmanka Karlovarského kraje, která v krajských volbách získala nejvíce preferenčních hlasů, Jana Mračková Vildumetzová. Stejnou funkci zastává v současné době i dvojka kandidátky, lékařka záchranné služby Věra Procházková. Třetí místo na kandidátní listině by měla mít starostka Sokolova Renata Oulehlová. „Celostátní výbor k potvrzení kandidátní listiny by měl zasedat v červenci,“ informovala krajská předsedkyně Mračková Vildumetzová.

ČSSD by měl do voleb vést starosta Kynšperka Tomáš Svoboda, který je zároveň krajským předsedou sociálních demokratů.

Lídry kandidátek už mají i dvě koalice, které letos budou kandidovat. Piráty a STAN povede do voleb současný poslanec Petr Třešňák z Pirátů, dvojkou kandidátky bude starosta Františkových Lázní Jan Kuchař nominovaný za STAN. Koalici Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, povede do voleb v Karlovarském kraji starosta Ostrova a náměstek hejtmana Jan Bureš (ODS), na druhém místě bude starostka Bečova nad Teplou a náměstkyně hejtmana Oľga Haláková (KDU-ČSL) a třetí místo obsadí Lukáš Otys, krajský předseda TOP 09.

SPD by měla definitivní podobu kandidátek schvalovat 17. července, řekla krajská předsedkyně SPD a poslankyně Karla Maříková. Ta by měla pravděpodobně svoje křeslo ve Sněmovně obhajovat.

KSČM vsadila letos na osvědčeného Pavla Hojdu z Chebu, který už poslancem byl. Na druhém místě bude bezpartijní Jaroslav Souhrada a na třetím podnikatel Stanislav Kvěch z Chyše.

Z mimoparlamentních stran je už známý lídr Trikolóry, která v Karlovarském kraji nominovala do čela kandidátky Marcela Kučeru. Nové hnutí Přísaha na dotaz na volebního lídra pro Karlovarský kraj nereagovalo.

Zdroj:čtkNepřehlédněte