VIDEO: Středočeští hasiči se v roce 2017 rozhodně nenudili. Řešili hned několik velkých požárů

30.12.2017
Redakce

Smrtící požár lakovny ve Zvoli

Lakovna ve Zvoli začala hořet v úterý 14. února před 3:00. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Před 17:00 nalezli uvnitř hořícího objektu hasiči mrtvého, do té doby pohřešovaného muže. Při požáru se několik lidí zranilo, jedním z nich byl hasič z pražské jednotky, která s hašením pomáhala středočeským kolegům.

Požár lakovny - Zvole u Prahy
(www.youtube.com)

Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové utrpěl muž těžká zranění a ve vážném stavu byl transportován do nemocnice. Ve středu 15. února odpoledne svým zraněním v nemocnici podlehl. Stal se tak druhou a poslední obětí požáru, který způsobil škodu 100 milionů korun. Uhasit se ho hasičům podařilo ve středu vpodvečer.

5 kuriózních případů středočeských hasičů v roce 2017: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána

Dva hektary v Brdech lehly popelem

Koncem března na Berounsku shořela část nejcennější zóny chráněné krajinné oblasti. Na místě zasahovaly desítky hasičů, plameny dostaly pod kontrolu zhruba po třech hodinách. Shořely dva až tři hektary vřesoviště v první zóně chráněné krajinné oblasti Brdy na bývalé dopadové ploše Jordán. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Požár Brdy 28.3.2017
(www.youtube.com)

Dva velké požáry během 2 dní

Škodu za šest milionů korun způsobil květnový požár v areálu technických služeb v Březnici na Příbramsku. Zachránit se podařilo majetek za deset milionů. Při požáru se nikdo nezranil. Požár zřejmě vznikl při lepení hydroizolační vrstvy na střeše, kde dělníci prováděli opravu střešní izolace pomocí asfaltových pásů za pomoci otevřeného plamene.

Jen jeden den po požáru v Březnici vyjížděli hasiči k požáru haly s pneumatikami u Ostředku na Benešovsku nedaleko dálnice D1. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, plameny i kouř byly vidět z velké dálky. Požár se podařilo lokalizovat až další den, konečná likvidace ale byla nahlášena až 12 dní od vypuknutí požáru, hasiči totiž několikrát denně termokamerou kontrolovali prohořívající vrstvu drcené gumy. Škoda byla odhadnuta na 110 milionů korun.

Požár gumárny u Bělčic na Benešovsku
(www.youtube.com, Týdeník policie)

Neklidné léto: každý měsíc velký výjezd

V červenci v obci Stránka na Mělnicku hořel po výbuchu rodinný dům, jeden člověk se zranil. Oheň zachvátil celou budovu. Na místě zasahovaly desítky hasičů. Pravděpodobnou příčinou výbuchu byla propanbutanová láhev. Plameny způsobily škodu za dva miliony korun.

V polovině srpna hasiči vyjížděli k požáru areálu firmy v Bohutíně na Příbramsku zabývající se výrobou podlah. Odhadovaná škoda činí desítky milionů korun. Na místě zasahovaly desítky hasičů, požár někdo zřejmě úmyslně založil.

Požár skladových prostor. Bohutín 12.8.2017
(www.youtube.com)

V září se hasiči potýkali s požárem bývalého statku v Ouběnicích na Příbramsku, oheň napáchal škodu za 13 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu.

Požár stodoly v Ouběnicích 4.9.2017
(www.youtube.com)

V říjnu hasiči hasili požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku. Způsobil škodu 100 milionů korun, dva hasiči při likvidaci požáru utrpěli lehké zranění. Oheň zřejmě vznikl od nedopalku.

Vrchní prchl před požárem motorestu

V listopadu hasiče zaměstnal rozsáhlý požár motorestu Čtyři kameny – známého z filmu Vrchní prchni – u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. Událost, kvůli níž hasiči vyhlásili nejvyšší poplachový stupeň, si vyžádala uzavření dálnice ve směru na Prahu i nedaleké benzinové pumpy. Na místo bylo vysláno 40 jednotek, s hašením pomáhal vrtulník. Příčinou bylo vznícení sazí v komíně, škoda byla odhadnuta na 30 milionů korun.

Hořící roubenka motorestu U Čtyř Kamenů
(www.youtube.com)

ČTKNepřehlédněte