• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vietnamci v Česku zahájili oslavy nového lunárního roku s předstihem, pak odletí slavit k rodičům do Vietnamu!

  7.1.2019
  Andrea Cerqueirová

  Zatímco české oslavy Nového roku – navzdory občasným dozvukujícím petardám – jsou už pryč, Vietnamci žijící v České republice zahájili oslavy nového lunárního roku v sobotu 5. ledna. Navzdory tomu, že nový lunární rok 2019, rok „zemského vepře“, začne 5. února a skončí 24. ledna 2020.

  „V sobotu 5. ledna se konala oslava nového lunárního roku 2019 pořádaná Vietnamci v Hradci Králové. Přítomní byli také zástupci Vietnamců z Pardubic, Kolína, Kutné Hory a zástupce Svazu Vietnamců z Prahy. Měl jsem tu čest po zahájení slavnosti pozdravit ve svém projevu všechny přítomné a ubezpečit je o naší podpoře i popřát jim a jejich rodinám vše nejlepší v novém lunárním roce 2019. I když nový lunární rok 2019 letos začne až 5. února, tak se konají tyto oslavy u Vietnamců v celé ČR dříve, protože mnozí Vietnamci odlétají oslavit „Tét“ ke svým rodičům do Vietnamu,“ uvedl pro Náš REGION čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

  Vietnamci nás předběhli. V Hanoji oslavili 100 let Československa!

  Tanec, zpěv, jídlo, přátelská atmosféra

  „Tradiční setkání s vietnamskými přáteli bylo krásné a velmi přátelské. Atmosféra oslavy byla tak fantastická, že i když mi je sedmdesát, přijal jsem pozvání a šel na pódium s vietnamskými přáteli tancovat. Kulturní vystoupení se zpěvy a tanečními vystoupeními, vynikající vietnamská gastronomie a hlavně opravdu velmi přátelská téměř rodinná atmosféra jsou příčinou, že na tuto oslavu s vietnamskými přáteli v Hradci Králové vždy budu moc rád vzpomínat,“ dodal.

  FOTO: Nový lunární rok – oslavy Vietnamců

  Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - úvodní fotka oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnostiNový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 1Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 2Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 3Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 4
  Další fotky
  Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 5

  Vepř je pozitivní a činorodé znamení

  Nový lunární rok 2019 ve znamení „zemského vepře“ má být podle jeho slov rokem úspěšným, pohodovým a vhodným pro investice, neboť se ponese na vlně štěstí a bohatství. „Vepř je znamení pozitivní a činorodé. Znamení vepře je nejčestnějším a nejsvědomitějším ze všech dvanácti zvířat čínského zvěrokruhu. Lidé, kteří se narodí ve znamení vepře, mají být poctiví, věrní, svědomití, upřímní, zdvořilí, vtipní i veselí společníci, ale také mají mít důležitou schopnost naslouchat druhým. Proto si moc přeji, aby se nejen u nás narodilo co možná nejvíce dětí. Další rok zemského vepře bude totiž až v roce 2031,“dodal Winter.  Nepřehlédněte