Viktoria Plzeň hledá nového investora. Nový majitel bude znám do konce roku

16.9.2021
Andrea Jančová

O příchodu nového majitele do Plzně se spekuluje už delší dobu. Šádek v březnu převzal Viktorii po Tomáši Paclíkovi a hledá pro ni investora, aby západočeský celek mohl nadále konkurovat nejsilnějším českým klubům.

„Že jsme jim schopni konkurovat sportovně, jsme viděli o víkendu (Plzeň porazila v lize Spartu 3:2). Přesně proto, abychom byli schopni konkurovat i jinak, probíhá jednání o vstupu nového investora. Chceme, aby Viktorka byla nadále silná, mohla se držet moderních trendů. Tím neříkám, že chceme mít stejný rozpočet jako Slavia nebo Sparta, ale v každém případě chceme být konkurenceschopní,“ řekl Šádek.

Neplánuje, že by z Plzně odešel do druholigové Zbrojovky Brno, jak v létě spekulovala média. „Mám pocit, že jsem se pro Viktorku skoro narodil. Ty úspěchy, kterých jsme tady dosáhli, se nikdy nepřejí. Máme v sobě touhu vítězit, jako klub jsme tak nastavení. Kdo z hráčů to nepochopí, nemůže tady hrát. Podobně to mají i zaměstnanci včetně mě. Když jsem před lety přicházel, měl sem velké sny a obrovské cíle. A většina se skoro naplnila, i díky obrovskému úsilí a pracovitostí všech v klubu. Přál bych si, aby byl klub stejně úspěšný jako v poslední dekádě. Bude to obrovsky těžké, ale rád bych, aby dál psal historii vlastní rukou,“ dodává Šádek.

Plzeňští od sezony 2010/11 získali pět ligových titulů, v posledních třech sezonách ale nepostoupili do skupinové fáze evropských pohárů.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte