Viktoriáni poprvé v zimní přípravě nevyhráli, s Brnem remizovali 1:1

19.1.2022
Andrea Jančová

Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé v zimní přípravě nevyhráli. S druholigovým lídrem Zbrojovkou Brno remizovali na domácím hřišti v Luční ulici 1:1. O gól Plzně se na začátku druhého dějství postaral  Potočný.

Jako první si šanci vytvořili viktoriáni. Ve třetí minutě po centru Sýkory zakončil hlavou mimo branku Šulc. Na druhé straně se do úniku dostal Řezníček, ani on ale nemířil přesně. Ve 38. minutě z přímého kopu zakončoval velmi povedeně Potočný, brankář Berkovec jej ale vychytal. A tak Brno trestalo. Bývalý útočník Viktorky Řezníček využil nedorozumění defenzivy a poslal Zbrojovku do vedení. Vyrovnat mohl Sýkora, jenomže jeho střelu zastavila tyčka.

A tak se červenomodří dočkali na startu druhé půle, do které nasadili několik nových hráčů. Po centru Jhona Mosquery dopravil balon do sítě Potočný, který se prosadil poprvé v plzeňském dresu. Zbrojovku mohl vrátit do vedení Hladík, ale gólman Staněk včas vyběhl a situaci zachránil. Na druhé straně vyrážel Berkovec nebezpečnou dělovku Buchy.

Další gól již v Luční ulici ale nepadl. Zápas tak skončil remízou 1:1. Viktorii čeká další přátelák v sobotu od 11:00 proti Mladé Boleslavi.

Zdroj : vz/FCVP