• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Vinaři mají vinobraní, malíři štětkobraní. Navštívit ho lze v galerii v Českých Budějovicích

    13.7.2023
    Další fotky

    Až do konce července je v českobudějovické Galerii Na dvorku v Hroznové ulici výstava výtvarníků Jana Farkase a Jitky Halaštové.

    Výstava se jmenuje Štětkobraní a shlédnout ji lze každé úterý, středu a čtvrtek mezi 12. a 18. hodinou.

    Jan Farkas, původní profesí letecký mechanik, publikuje kreslený humor od roku 1990 ve všech známých českých humoristických časopisech, také v SORRY, které vydává naše vydavatelství A11. Žije a pracuje v Českých Budějovicích a na svém kontě má dvě desítky samostatných výstav a řadu výstav společných.

    Jitka Halaštová, ač je původní i současnou profesí ekonom, je srdcem výtvarnicí a láska k výtvarnému umění jí provází celý život. Původem je z Českých Budějovic, nyní žije a pracuje v Praze. Její tvorba se v současnosti zaměřuje zejména na malbu osobitých obrazů, v nichž se snoubí svérázný půvab s nádechem tajemna a romantiky. Věnuje se také šití svérázných Medvídků Teddy tradičními technikami, kteří jsou předmětem zájmu mnoha sběratelů. Při tvorbě vyhledává stále nové polohy vyjádření, témata a motivy. Svá díla vystavuje v Čechách i na Moravě.

    Saul Steinberg, spisovatel, který kreslil. Jednoduše a vtipně

     

    Českobudějovická Galerie Na dvorku byla kdysi renomovanou galerií a čekala na svou příležitost několik let, aby se mohla opět vrátit a navázat na svou dřívější činnost.

    Programem obnovené galerie je podpora místních a kulturních tradic a aktivit v oblasti amatérského umění. Zahrnuje prezentaci záměrů, které jsou v regionu kvalitativně a kvantitativně zastoupeny, ale bohužel se jim koncepčně nevěnuje žádná galerie ani kulturní instituce.

    Galerie Na dvorku slouží jako sezónní galerie (květen září) s nekomerční náplní prezentující neprofesionální výtvarné aktivity – naivní umění, lidové umění, alternativní umění, řemesla, dětský výtvarný projev, výtvarné práce handicapovaných spoluobčanů, výstavy studentů a žáků základních a uměleckých škol, středních škol i univerzit.

    FOTO: Jan Farkas a Jitka Halaštová

    Jan Farkas a Jitka Halaštová - davJan Farkas a Jitka Halaštová - 1 farkas Scan10269Jan Farkas a Jitka Halaštová - 2 fark (2)Jan Farkas a Jitka Halaštová - 2 fark (3)Jan Farkas a Jitka Halaštová - 2 fark
    Další fotky
    Jan Farkas a Jitka Halaštová - 5 horší farkas teplice výřezJan Farkas a Jitka Halaštová - 6 88 farkJan Farkas a Jitka Halaštová - 7 59 farkJan Farkas a Jitka Halaštová - 9 hor farkasIMG-20230620-WA0008Jan Farkas a Jitka Halaštová - 99 halaš

    Zdroj: SORRY



    Nepřehlédněte