Vlak srazil muže, toho ale na místě policisté ani hasiči nenašli

11.1.2022
Jaroslav Svoboda

Kuriózní případ řeší jihočeští policisté, na železniční trati mezi zastávkami Srby a Nepomuk totiž včera před sedmou hodinou večerní srazil projíždějící vlak muže. Ani strojvedoucí, ani přivolaní policisté a záchranáři však sraženého nikde u trati nenašli.

Oznámení o srážce vlaku s mužem přijali policisté z Nepomuku včera před sedmou hodinou večerní. Strojvedoucí vlaku nahlásil, že na trase Plzeň – České Budějovice mezi zastávkami Srby – Nepomuk Dvorec zřejmě srazil nějakou osobu. Po zastavení vlaku ale nalezl v blízkosti kolejiště jen tašku s rozházeným nákupem a kšiltovku.

Na místo ihned vyrazilo několik policejních hlídek včetně psovoda a několik hasičských jednotek. Ani jim se však nepodařilo sraženého člověka najít. „V daném úseku se jednalo o složitý terén, neboť železniční trať je na strmých náspech, které jsou porostlé hustými křovinami. I po opakovaném propátrání okolí trati nebyla nalezena žádná osoba,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červnková.

30. výročí vzniku Policie ČR oslaví Jihočeští policisté výstavou

Nečekané rozuzlení

Celý případ se ale dočkal až neuvěřitelného rozuzlení. Přítomní policisté, kteří mají toto místo ve svém revíru si vzpomněli, že v nedalekém drážním domku přebývá už nějakou dobu podezřelá osoba.

„V drážním domku policisté až po několika marných pokusech kontaktovali pětatřicetiletého muže, který byl silně pod vlivem alkoholu. Dle jeho vyjádření nestačil uskočit před vlakem a ten ho škrtl o levý bok. Neboť byla obava, že by muž mohl mít vnitřní zranění, na místo přijela zdravotnická záchranná služba a převezla jej k lékařskému ošetření. U jednadvacetiletého strojvedoucího vlaku byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ dodala policejní mluvčí.

Jednokolejná trať byla zastavena na několik desítek minut. Sražený muž je podezřelý ze spáchání přestupku o drahách, za který mu hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun a dále uhrazení nákladů za zastavení provozu železnice.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte