Vlašimská paraZOO je od konce února otevřená, první den prováděly návštěvníky děti ze zookroužku

1.3.2020
Jan Štoll

Vlašimská paraZOO, v níž jsou umístěna převážně handicapovaná zvířata, je od posledního únorového dne otevřená. Pro návštěvníky byly připraveny tvůrčí dílny a komentované prohlídky vedené dětmi ze zookroužku, informovala redakci vedoucí paraZOO Alena Konvalinová.

Zajímavostí byla putovní výstava věnovaná návratu orla skalního do Česka ke stejnojmennému projektu. Ten popisuje v příbězích a fotografiích, jak se tento ochranářsky významný druh po 100 letech vracel do naší republiky.

O lídrech do voleb ve středních Čechách je většinou rozhodnuto

Expozice Cesta dřeva, která návštěvníky seznamuje s tvorbou dřevěných soch Zdeňka Macháčka mladšího, bude vystavena do konce května 2020.

Areál je v provozu od 29. února do konce března vždy od úterý do neděle od 9 do 16 hodin. Od dubna pak až do 17 hodin.

ParaZOO je unikátní expozicí volně žijících živočichů. Jsou zde vydry, mluvící krkavec, černý čáp, dravci i sovy. Jedná se o zvířata, která byla léčena v Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim, ale pro trvalé následky jejich zranění už nemohou být vypuštěny zpět do volné přírody.

Vlašimská paraZOO byla otevřena v červnu 2012. V zahradě Podblanického ekocentra byla původně záchranná stanice pro živočichy. Léčebná část se později přesunula do nového areálu u Pavlovic a zahrada byla zrekonstruována výhradně k expozičním a vzdělávacím účelům a přejmenována na paraZOO.

S přispěním ČTK

FOTO: Vlašimská paraZOO je od konce února otevřená, první den prováděly návštěvníky děti ze ZOOkroužku

Vlašimská paraZOO je od konce února otevřená, první den prováděly návštěvníky děti ze ZOOkroužku - ZOOkroužek_parazoo_mVlašimská paraZOO je od konce února otevřená, první den prováděly návštěvníky děti ze ZOOkroužku - veverka_parazoo_mVlašimská paraZOO je od konce února otevřená, první den prováděly návštěvníky děti ze ZOOkroužku - Macháček sochy


Nepřehlédněte